Лист Державної фіскальної служби України “Щодо обкладення ПДВ операцій з надання нерезидентом доступу до інформаційного продукту на веб-сайті” від 10.04.2015 р. № 7695/6/99-99-19-03-02-15

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 10.04.2015 р. № 7695/6/99-99-19-03-02-15
Щодо обкладення ПДВ операцій з надання нерезидентом доступу до інформаційного продукту на веб-сайті
Державна фіскальна служба України розглянула звернення <…> щодо практичного застосування окремих норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при визначенні порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з надання постачальником – нерезидентом доступу до інформаційного продукту на веб-сайті через мережу Інтернет та повідомляє.
Відповідно до підпункту “б” пункту 185.1 статті 185 ПКУ об’єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких відповідно до статті 186 ПКУ розташоване на митній території України:
Підпунктом “д” пункту 186.3 статті 186 ПКУ визначено, що місцем постачання телекомунікаційних послуг, а саме: послуг, пов’язаних з передаванням, поширенням або прийманням сигналів, слів, зображень та звуків або інформації будь-якого характеру за допомогою дротових, супутникових, стільникових, радіотехнічних, оптичних або інших електромагнітних систем зв’язку, включаючи відповідне надання або передання права на використання можливостей такого передавання, поширення або приймання, у тому числі надання доступу до глобальних інформаційних мереж, вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або, у разі відсутності такого місця, місце постійного чи переважного його проживання.
Згідно з пунктом 2 Порядку підключення до глобальних мереж передачі даних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2002 року № 522, глобальні мережі передачі даних – це іноземні та міжнародні мережі передачі даних, у тому числі мережа Інтернет.
При цьому дані – це інформація в електронному вигляді, яка створюється, зберігається та передається з використанням глобальних мереж.
Відповідно до пункту 1.3 розділу 1 Порядку інформаційного наповнення та технічного забезпечення Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади, затвердженого наказом Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України, Державного комітету зв’язку та інформатизації України від 25.11.2002 р. № 327/225, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29.12.2002 р. за № 1021/7309, веб-сайт – це сукупність програмних та апаратних засобів з унікальною адресою у мережі Інтернет разом з інформаційними ресурсами, що перебувають у розпорядженні певного суб’єкта і забезпечують доступ юридичних та фізичних осіб до цих інформаційних ресурсів та інші інформаційні послуги через мережу Інтернет.
Згідно зі статтею 1 Закону України від 4 лютого 1998 року № 74/98-ВР “Про Національну програму інформатизації” інформаційний ресурс – це сукупність документів в інформаційних системах (бібліотеках, архівах, банках даних тощо), а інформаційний продукт (продукція) – це документована інформація, яка підготовлена і призначена для задоволення потреб користувачів.
Отже, надання доступу до глобальних інформаційних мереж передбачає надання доступу до інформаційних ресурсів та продуктів, які знаходяться на веб-сайтах, через іноземні та міжнародні мережі передачі даних, у тому числі мережу Інтернет.
Таким чином, при визначенні місця постачання послуги з надання доступу до інформаційних продуктів, які знаходяться на веб-сайтах, через мережу Інтернет, слід застосовувати положення підпункту “д” пункту 186.3 статті 186 ПКУ.
Разом з цим повідомляємо, що при отриманні від нерезидента послуг з надання доступу до інформаційних продуктів, які знаходяться на веб-сайтах, через мережу Інтернет, резидент – отримувач таких послуг відповідно до пункту 180.2 статті 180 ПКУ є відповідальною особою за нарахування та сплату податку на додану вартість до бюджету.
В. о. Голови
М. Мокляк
Лист Державної фіскальної служби України “Щодо обкладення ПДВ операцій з надання нерезидентом доступу до інформаційного продукту на веб-сайті” від 10.04.2015 р. № 7695/6/99-99-19-03-02-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>