Лист Державної фіскальної служби України “Щодо пропозицій доопрацювати форму податкової накладної та розрахунку коригування” від 07.04.2015 р. № 7221/6/99-99-19-03-02-15

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 07.04.2015 р. № 7221/6/99-99-19-03-02-15
Щодо пропозицій доопрацювати форму податкової накладної та розрахунку коригування
Державна фіскальна служба України розглянула звернення ПАТ <…> щодо пропозицій доопрацювати форму податкової накладної та розрахунку коригування в частині введення додаткових обов’язкових полів – код ЄДРПОУ філії і цифровий код філії та, відповідно, внесення змін до Порядку складання податкової накладної і до програмного забезпечення та повідомляє.
Перелік обов’язкових реквізитів, які зазначаються у податковій накладній, визначений пунктом 201.1 статті 201 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Так, відповідно до вказаного пункту Кодексу у податковій накладній в окремих рядках зазначаються обов’язкові реквізити, зокрема:
- повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи, або прізвище, ім’я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;
- податковий номер платника податку (продавця та покупця).
Аналогічне передбачене у формі податкової накладної, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 р. № 957, зі змінами (далі – наказ).
Таким чином, форма податкової накладної відповідає Кодексу.
Враховуючи зазначене, внесення змін до форми податкової накладної не можливе без внесення відповідних змін до Кодексу.
Відповідно до пункту 201.8 статті 201 Кодексу право на складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку на додану вартість.
Особі, що реєструється як платник податку, присвоюється індивідуальний податковий номер, який використовується для сплати податку (пункт 183.18 статті 183 Кодексу).
Порядком заповнення податкової накладної, затвердженим наказом (далі – Порядок), надано право зареєстрованим платникам податку, до складу яких входять структурні підрозділи, делегувати філіям право складання податкових накладних від імені такого платника.
Згідно з пунктом 201.4 статті 201 Кодексу податкова накладна складається у день виникнення податкових зобов’язань продавця.
Абзацом першим пункту 201.10 статті 201 Кодексу визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку – продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) та надати покупцю за його вимогою.
При цьому у податковій накладній, складеній при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг філії платника податку, зазначаються реквізити саме такого платника податку, до складу якого входить філія, а не реквізити філії. Відповідно до Порядку у разі постачання товарів/послуг філії (структурному підрозділу) платника податку лише у полі “Покупець” податкової накладної зазначаються дані (найменування) філії разом із даними (найменуванням) головного підприємства, зареєстрованого як платник ПДВ.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в ЄРПН платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця товарів/послуг, зареєстрованого як платник податку, підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Отже, податковим законодавством передбачено, що платник податку – головне підприємство може делегувати своїй філії право виписки податкових накладних від його (головного підприємства) імені. При цьому право формування податкового кредиту має виключно головне підприємство, зареєстроване як платник податку, яке відповідно до пункту 36.5 статті 36 Кодексу несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов’язку.
Враховуючи зазначене, відсутні підстави для внесення змін до Кодексу та форми податкової накладної в частині доповнення переліку обов’язкових реквізитів.
Одночасно повідомляємо, що можливість отримання податкової накладної з ЄРПН, передбачена абзацом п’ятим пункту 201.10 статті 201 Кодексу, є додатковим сервісом для платників податків та не позбавляє постачальника обов’язку надати податкову накладну на вимогу покупця відповідно до абзацу першого пункту 201.10 статті 201 Кодексу.
В. о. Голови
М. Мокляк
Лист Державної фіскальної служби України “Щодо пропозицій доопрацювати форму податкової накладної та розрахунку коригування” від 07.04.2015 р. № 7221/6/99-99-19-03-02-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>