Лист Державної фіскальної служби України “Щодо договорів оренди землі, укладених сільськогосподарськими товаровиробниками з власниками земельних часток (паїв), які не пройшли державну реєстрацію” від 06.10.2015 р. № 21173/6/99-99-15-03-02-15

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 06.10.2015 р. № 21173/6/99-99-15-03-02-15
Щодо договорів оренди землі, укладених сільськогосподарськими товаровиробниками з власниками земельних часток (паїв), які не пройшли державну реєстрацію
Державна фіскальна служба України розглянула лист <…> щодо договорів оренди землі, укладених сільськогосподарськими товаровиробниками з власниками земельних часток (паїв), які не пройшли державну реєстрацію, та у межах компетенції повідомляє.
Відповідно до підпункту 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платниками єдиного податку четвертої групи є сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків.
Згідно з підпунктом 14.1.235 пункту 14.1 статті 14 Кодексу сільськогосподарський товаровиробник – юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.
Права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства.
Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди (пункт 2921.1 статті 2921 Кодексу).
Підставою для нарахування єдиного податку платникам четвертої групи є дані державного земельного кадастру та/або дані з державного реєстру речових прав на нерухоме майно (пункт 2921.3 статті 2921 Кодексу).
Кодексом визначені обмеження перебування на спрощеній системі оподаткування для платників четвертої групи (пункт 292.51 статті 292 Кодексу).
У разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення виїзних документальних перевірок платника єдиного податку четвертої групи невідповідності вимогам підпункту 4 пункту 291.4 та пункту 291.51 статті 291 Кодексу у податковому (звітному) році або у попередніх періодах, такому платнику за такі періоди нараховуються податки та збори, від сплати яких він звільнявся як платник єдиного податку четвертої групи, та штрафні (фінансові) санкції (штрафи), передбачені главою 11 розділу II Кодексу. Такий платник податку зобов’язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування, починаючи з наступного місяця після місяця, у якому встановлено таке порушення.
Водночас відносини, пов’язані з орендою земельних часток (паїв), регулюються Земельним та Цивільним кодексами України, Законом України від 6 жовтня 1998 року № 161-XIV «Про оренду землі», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі, та не належать до компетенції Державної фіскальної служби України.
Голова
Р. Насіров
Лист Державної фіскальної служби України “Щодо договорів оренди землі, укладених сільськогосподарськими товаровиробниками з власниками земельних часток (паїв), які не пройшли державну реєстрацію” від 06.10.2015 р. № 21173/6/99-99-15-03-02-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>