Лист Державної фіскальної служби України “Щодо оподаткування операції з надання платних послуг зі зберігання на аптечному складі лікарських засобів” від 24.09.2015 р. № 20288/6/99-99-19-03-02-15

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 24.09.2015 р. № 20288/6/99-99-19-03-02-15
Щодо оподаткування операції з надання платних послуг зі зберігання на аптечному складі лікарських засобів
Державна фіскальна служба України розглянула лист платника податку щодо оподаткування операції з надання платних послуг зі зберігання на аптечному складі лікарських засобів та їх наступного транспортування отримувачам і повідомляє.
Згідно з пунктом 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів/послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 Кодексу.
Операції, що не є об’єктом оподаткування, визначені статтею 196 Кодексу.
Під постачанням товарів відповідно до підпункту 14.1.191 пункту 14.1 статті 14 Кодексу розуміється будь-яка передача права на розпоряджання товарами як власник, у тому числі продаж, обмін чи дарування такого товару, а також постачання товарів за рішенням суду.
Постачання послуг – це будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав стосовно таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності (підпункт 14.1.185 пункту 14.1 статті 14 Кодексу).
База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг відповідно до пункту 188.1 статті 188 Кодексу визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
Особливості визначення бази оподаткування в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках визначені статтею 189 Кодексу.
Таким чином, Кодексом визначено операції, які підпадають під об’єкт оподаткування ПДВ, а які не є об’єктом оподаткування ПДВ, а також порядок визначення бази оподаткування ПДВ при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг, у тому числі в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках.
Отже, послуги, які надає підприємство щодо зберігання лікарських засобів та їх транспортування до покупця за дорученням постачальника таких лікарських засобів, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
При наданні таких послуг платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН у встановлені терміни.
Голова
Р.М. Насіров
Лист Державної фіскальної служби України “Щодо оподаткування операції з надання платних послуг зі зберігання на аптечному складі лікарських засобів” від 24.09.2015 р. № 20288/6/99-99-19-03-02-15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>