Лист Державної фінансової інспекції України “Щодо включення до вартості будівництва витрат на перевезення чи відрядження працівників” від 30.06.2015 р. № 02-18/695

ДЕРЖАВНА ФІНАНСОВА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 30.06.2015 р. № 02-18/695
Щодо включення до вартості будівництва витрат на перевезення чи відрядження працівників
Державна фінансова інспекція України в межах компетенції розглянула лист <…> та повідомляє.
Відповідно до пункту 6.2.7.4 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 “Правила визначення вартості будівництва”, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2013 р. № 293 (далі – ДСТУ Б Д.1.1-1:2013), кошти на покриття інших витрат визначаються обґрунтувальними розрахунками на підставі положень чинного законодавства, даних проектної документації, вихідних даних замовника щодо здійснення будівництва, умов виконання будівельних робіт, розташування майданчика будівництва стосовно місця дислокації будівельної організації тощо.
До таких коштів відносяться кошти на перевезення працівників будівельної організації автомобільним транспортом (у випадках, коли місце розташування будівельної організації (пункт збору) знаходиться на відстані більше 3 км від місця роботи, а міський або приміський транспорт відсутній або не забезпечує перевезення працівників на будівництво у зазначений час) та на відрядження працівників будівельної організації на об’єкт будівництва.
З огляду на викладене, включення до вартості будівництва витрат на перевезення чи відрядження працівників будівельної організації за наявності визначених пунктом 6.2.7.4 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 підстав є правомірним.
Крім цього, зазначаємо, що пунктом 4.9 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 передбачено, що вартість будівництва визначається:
• на стадії проектування – в складі інвесторської кошторисної документації;
• на стадії визначення виконавця робіт (проведення процедури закупівлі) – в ціні пропозиції учасника конкурсних торгів (договірній ціні, яка може встановлюватися твердою або приблизною (динамічною));
• на стадії проведення взаєморозрахунків – шляхом уточнення окремих вартісних показників, визначених на попередніх стадіях, залежно від виду договірної ціни в порядку, обумовленому в договорі підряду.
Відповідно до пункту 6.3.1 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 договірна ціна є кошторисом вартості підрядних робіт, який узгоджений замовником і використовується при проведенні взаєморозрахунків. Зазначена ціна обумовлюється договором підряду, який згідно із пунктом 6.3.5 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 повинен містити інформацію: про документ, покладений в основу визначення вартісних показників; вид договірної ціни (тверда або динамічна); порядок, випадки та терміни можливого уточнення договірної ціни; умови фінансування та розрахунків за обсяги виконаних робіт; відповідальність сторін за порушення зобов’язань за договором; порядок внесення змін до договору тощо.
Як вбачається із наданих у додатку до листа Державної фінансової інспекції <…> листів <…> в даному конкретному випадку заміна витрат на відрядження витратами на перевезення працівників будівельної організації здійснювалася в межах договірної ціни та за рахунок чого досягнуто економії бюджетних коштів. Відповідно трактувати як порушення такий факт в цьому випадку можливо лише у разі, коли ревізією чітко встановлено та зафіксовано, що будівельна організація не могла понести та не понесла витрат як на відрядження, так і на перевезення своїх працівників до об’єкта будівництва.
В. о. голови
М. Диба
Лист Державної фінансової інспекції України “Щодо включення до вартості будівництва витрат на перевезення чи відрядження працівників” від 30.06.2015 р. № 02-18/695

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>