Лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України “Щодо введення в експлуатацію будови гаража на території гаражного кооперативу” від 17.04.2015 р. № 40-203-19/3488

РЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 17.04.2015 р. № 40-203-19/3488
Щодо введення в експлуатацію будови гаража на території гаражного кооперативу
Державна архітектурно-будівельна інспекція України розглянула звернення щодо введення в експлуатацію будівлі гаража на території гаражного кооперативу і повідомляє.
Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлені Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності” (далі – Закон України). Процедура виконання будівельних робіт визначена Порядком виконання будівельних робіт, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт” від 13.04.2011 № 466 (далі – Порядок 466). Процедура прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів визначена Порядком прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України “Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів” від 13.04.2011 № 461 (далі – Порядок 461).
Відповідно до ст. 34 Закону України, а також Порядку 466 будівельні роботи можуть виконуватись замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів I – III категорії складності.
Слід зазначити, що відповідно до статті 81 Кодексу громадяни України набувають права власності на земельні ділянки на підставі: а) придбання за договором купівлі-продажу, ренти, дарування, міни, інших цивільно-правових угод; б) безоплатної передачі із земель державної і комунальної власності; в) приватизації земельних ділянок, що були раніше надані їм у користування; г) прийняття спадщини; ґ) виділення в натурі (на місцевості) належної їм земельної частки (паю).
Разом з цим статтею 126 Кодексу право власності на земельну ділянку посвідчується державним актом на право власності, договором оренди землі або договором суперфіцію, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті, а саме право власності на земельну ділянку, набуту у власність із земель приватної власності без зміни її меж, цільового призначення, посвідчується: а) цивільно-правовою угодою щодо відчуження земельної ділянки, укладеною в порядку, встановленому законом, у разі набуття права власності на земельну ділянку за такою угодою; б) свідоцтвом про право на спадщину. Згідно з статтею 125 Кодексу право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.
Стосовно введення в експлуатацію самочинно збудованого об’єкту будівництва, відповідно до внесених змін до Прикінцевих положень Закону України, на які Ви посилаєтесь у своєму зверненні, то останні відповідно до частини 9 розділу V Прикінцевих положень Закону України стосуються виключно подання заяв власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж і приймаються в експлуатацію: індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки, господарські (присадибні) будівлі і споруди, прибудови до них, збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 12 березня 2011 року; збудовані до 12 березня 2011 року: громадські будинки I і II категорій складності; будівлі і споруди сільськогосподарського призначення I і II категорій складності.
Тобто за вказаною процедурою можна ввести в експлуатацію об’єкти будівництва (у тому числі гаражі), збудовані на присадибних земельних ділянках.
Додатково зазначаємо, що відповідно до частини 1 статті 376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Відповідно до частини 7 статті 376 Цивільного кодексу України передбачено право органу державної влади звернутись з позовом до суду про знесення об’єкта самочинного будівництва.
Перший заступник Голови
Державної архітектурно-будівельної
інспекції України

С.В. Драч

Лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України “Щодо введення в експлуатацію будови гаража на території гаражного кооперативу” від 17.04.2015 р. № 40-203-19/3488

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>