Лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України “Щодо реконструкції будівель та споруд та їх консервація” від 02.08.2013 р. № 40-16-3790

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.08.2013 р. № 40-16-3790

Щодо реконструкції будівель та споруд та їх консервація

Пунктами 3.10, 3.11 розділу 3 ДБН А.2.2-3-2012 “Склад та зміст проектної документації на будівництво” визначено, що реконструкція – це перебудова введених в експлуатацію в установленому порядку об’єктів будівництва, яка передбачає удосконалення виробництва, підвищення його техніко-економічного рівня та якості продукції, що виготовляється, поліпшення умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміну основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри тощо).
Реконструкція передбачає збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об’єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності).
Капітальний ремонт – це сукупність робіт, які передбачають втручання у несучі конструктивні системи при заміні або відновленні конструкцій, інженерних систем та обладнання, введених в експлуатацію в установленому порядку, об’єктів будівництва без зміни їх функціонального призначення та зовнішніх геометричних розмірів у зв’язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, а також благоустрій території.
Капітальний ремонт передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації об’єкта в цілому або його частин (за умови їх автономності).
Відповідно до абзаца 2 пункту 1 Порядку виконання будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт”, будівельні роботи – роботи з нового будівництва, реконструкції, технічного переоснащення діючих підприємств, реставрації, капітального ремонту.
У разі потреби замовник має право виконувати будівельні роботи після:
1) направлення замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю (далі – органи державного архітектурно-будівельного контролю), щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт;
2) реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання будівельних робіт щодо об’єктів будівництва, що належать до I – III категорій складності;
3) видачі замовнику органом державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт щодо об’єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності.
Зазначені у частині першій статті 34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” документи, що надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва.
На цей час процедура виконання будівельних робіт визначена відповідним Порядком, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466 “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт”.
Слід також зазначити, що відповідно до статті 9 Закону України “Про архітектурну діяльність” будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об’єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил у порядку, визначеному Законом України “Про регулювання містобудівної діяльності”.
Одночасно інформуємо, що порядок та умови проведення консервації та розконсервації об’єктів та будов з нового будівництва, реконструкції та технічного переоснащення діючих підприємств, капітального ремонту будівель і споруд виробничого та невиробничого призначення визначено у Положенні про порядок консервації та розконсервації об’єктів будівництва, затвердженому наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 21.10.2005 № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.12.2005 за № 1582/11862).
Звертаємо увагу, що листи Держархбудінспекції України не є нормативно-правовими актами, вони мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.
Перший заступник Голови                                                         А. Ф. Григор
Лист Державної архітектурно-будівельної інспекції України “Щодо реконструкції будівель та споруд та їх консервація” від 02.08.2013 р. № 40-16-3790

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>