Лист Державного центру зайнятості “Щодо призначення допомоги по безробіттю особі, яка припинила підприємницьку діяльність” від 25.11.2014 р. № ДЦ-01-7995/0/6-14

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ
ЛИСТ
від 25.11.2014 р. № ДЦ-01-7995/0/6-14
Щодо призначення допомоги по безробіттю особі, яка припинила підприємницьку діяльність
Державний центр зайнятості розглянув Ваш інформаційний запит та повідомляє.
Умови, тривалість та розмір виплати допомоги по безробіттю визначені статтями 22, 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі – Закон) та Порядком надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. № 307 (далі – Порядок), в частині,що не суперечить чинному законодавству.
Статтею 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що застрахована особа – фізична особа, яка відповідно до законодавства підлягає загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачує (сплачувала) та/або за яку сплачується чи сплачувався у встановленому законом порядку єдиний внесок.
Статтею 4 Закону визначено, що страхуванню на випадок безробіття підлягають особи, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору, включаючи тих, які проходять альтернативну (невійськову) службу, а також тих, які працюють неповний робочий день або неповний робочий тиждень, та інших підставах, передбачених законодавством про працю, військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової служби), особи, які забезпечують себе роботою самостійно, та фізичні особи – підприємці.
Відповідно до статті 6 Закону право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги мають застраховані особи.
Згідно із статтею 22 Закону, застрахованим особам, визнаним в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266, залежно від страхового стажу:
до 2 років – 50 відсотків;
від 2 до 6 років – 55 відсотків;
від 6 до 10 років – 60 відсотків;
понад 10 років – 70 відсотків.
Отже, відповідно до вищезазначеного, якщо за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування Ваш страховий стаж протягом 12 місяців, що передують реєстрації як безробітного, становить не менше ніж шість місяців, то Ви маєте право на отримання допомоги по безробіттю як застрахована особа з урахуванням страхового стажу.
У разі, якщо за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування Ваш страховий стаж протягом 12 місяців, що передують реєстрації як безробітного, становить менше ніж шість місяців, то Ви маєте право на отримання допомоги по безробіттю, як застрахована особа без урахування страхового стажу мінімальному розмірі, що встановлюється правлінням Фонду і на сьогодні становить 544 гривні.
Для отримання більш детальної та адресної інформації щодо розміру, умов та термінів виплати допомоги по безробіттю Ви можете звернутись до будь-якого зручного для Вашого відвідування центру зайнятості.
Перший заступник директора
Н. Зінкевич
Лист Державного центру зайнятості “Щодо призначення допомоги по безробіттю особі, яка припинила підприємницьку діяльність” від 25.11.2014 р. № ДЦ-01-7995/0/6-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>