Лист Державного центру зайнятості “Про призначення допомоги по безробіттю особам після закінчення строку повноважень за виборною посадою” від 03.10.2014 р № ДЦ-04-6709/0/6-14

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

ЛИСТ

від 03.10.2014 р № ДЦ-04-6709/0/6-14

Про надання роз’яснення

Державний центр зайнятості за дорученням заступника Міністра соціальної політики України <…> розглянуто звернення про призначення допомоги по безробіттю особам після закінчення строку повноважень за виборною посадою і у межах компетенції повідомляє наступне.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, що визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, є Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі – Закон).

З метою визначення механізму призначення, виплати допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової для організації безробітними підприємницької діяльності, Міністерством праці та соціальної політики 20 листопада 2000 видано наказ № 307 “Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності “(далі – Порядок).

Відповідно до частини четвертої статті 31 цього Закону, виплата допомоги по безробіттю та матеріальної допомоги у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації відкладається на строк, що дорівнює періоду, протягом якого застрахованій особі відповідно до законів надається вихідна допомога або інші виплати при звільненні з підприємств , з установ і організацій або закінченні строку повноважень за виборною посадою, що забезпечують часткову або тимчасову компенсацію втраченого заробітку.

Аналогічна норма також вказана в п. 5.1 розділу 5 Порядку, при цьому в пункті 5.2 визначено, що особам, яким вихідна допомога або інші компенсаційні виплати було виплачено одноразово, виплата допомоги по безробіттю відкладається не більше ніж на один місяць, а в разі здійснення таких виплат щомісяця – до закінчення періоду їх виплати.

Вищезазначені норми не визначають, що надання статусу безробітного може бути підставою для припинення виплати вихідної допомоги особам після закінчення строку повноважень за виборною посадою, при цьому вони чітко визначають, що виплата допомоги по безробіттю відкладається на строк, що дорівнює періоду, протягом якого застрахованій особі у Відповідно до законів надається вихідна допомога.

Одночасно повідомляємо, що правові норми можуть бути викладені лише у нормативно-правовому акті. Листи Державного центру зайнятості не встановлюють нових правових норм, а носять лише інформаційний характер.

Директор                                                                                                                         Ю. Харченко

Лист Державного центру зайнятості “Про призначення допомоги по безробіттю особам після закінчення строку повноважень за виборною посадою” від 03.10.2014 р № ДЦ-04-6709/0/6-14

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>