Лист Державного центру зайнятості “Про компенсацію за сторення нових місць” від 20.06.2013 р. № Д4-01-3626/0/6-13

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ

ЛИСТ
від 20.06.2013 р № Д4-01-3626/0/6-13

Про компенсацію за створення нових місць

Згідно законам України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та “Про зайнятість населення” фізична особа – підприємець має право отримувати за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття:

- Як роботодавець – інформаційно-консультаційні та інші послуги, передбачені законодавством;

- Як застрахована особа – матеріальне забезпечення на випадок безробіття та соціальні послуги.

Законом України “Про зайнятість населення”, який набув чинності з 1 січня 2013 року, передбачено стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць і працевлаштування на них громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, зокрема молоді, якій надається перше робоче місце, одиноких батьків, інвалідів, осіб, яким до настання пенсійного віку залишилося 10 і менше років та інших.

Механізм компенсації роботодавцю виплат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування визначено постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013 р № 347 “Деякі питання реалізації статті 26 та частини другої статті 27 Закону України” Про зайнятість населення “, яка набула чинності 30 травня 2013. Компенсація роботодавцю виплачується щомісячно протягом одного року з дня працевлаштування особи за умови збереження його зайнятості протягом 2 років.

Нововведенням є також стимулювання суб’єктів малого підприємництва до створення нових робочих місць у пріоритетних галузях економіки. Так, суб’єкт малого підприємництва, який створює нові робочі місця та працевлаштовує на них безробітних на 2 роки, протягом року може отримувати щомісячну компенсацію в розмірі єдиного внеску. При цьому працівники, які були прийняті на роботу з виплатою компенсації, не можуть бути звільнені з ініціативи роботодавця та за згодою сторін.

В. о. директора                                                                       Н. Ралько

Лист Державного центру зайнятості “Про компенсацію за сторення нових місць” від 20.06.2013 р. № Д4-01-3626/0/6-13

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>