Лист Державного агенства земельних ресурсів України “Стосовно дати виникнення права оренди земельної ділянки” від 21.08.2013 р. № 15018/17/12-13

ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.08.2013 р. № 15018/17/12-13
Громадській організації “Верховенство права”
а/с № 47, м. Одеса, 65012

Про надання роз’яснення

Державним агентством земельних ресурсів України розглянуто лист громадської організації “Верховенство права” від 04.07.2013 № 48/07-13 та повідомляється.
Статтею 3 Земельного кодексу України (далі – Кодекс) визначено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Згідно статті 116 Кодексу громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону.
Відповідно до статті 124 Кодексу передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування згідно з їх повноваженнями, визначеними статтею 122 цього Кодексу, чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки (у разі продажу права оренди) шляхом укладення договору оренди земельної ділянки чи договору купівлі-продажу права оренди земельної ділянки.
Статтями 125 та 126 Кодексу передбачено, що право оренди земельної ділянки виникає з моменту його державної реєстрації та оформлюється відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.
Додатково зазначаємо, що Земельний кодекс України, а також прийняті відповідно до нього нормативно-правові акти не передбачають укладення договорів на резервування місця розташування (використання) об’єктів для користування земельною ділянкою.
Заступник Голови
Є. С. Бердніков
Лист Державного агенства земельних ресурсів України “Стосовно дати виникнення права оренди земельної ділянки” від 21.08.2013 р. № 15018/17/12-13

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>