Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо порядку розслідування нещасних випадків, поранень, професійних захворювань” від 16.01.2015 р. № 255/0/5.2-09/6/15

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 16.01.2015 р. № 255/0/5.2-09/6/15
Щодо порядку розслідування нещасних випадків, поранень, професійних захворювань
Пунктом 2 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі – Порядок № 1232), визначено, що його дія поширюється на:
власників підприємств або уповноважені ними органи (далі – роботодавці) та працівників, у тому числі іноземців і осіб без громадянства, які відповідно до законодавства уклали з роботодавцем трудовий договір (контракт) тощо;
а також на осіб, які відповідно до законодавства про працю працюють за трудовим договором (контрактом) у військових частинах (підрозділах) або на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління Міноборони, МВС, Держспецтрансслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС, Держспецзв’язку.
Категорії осіб, на яких не поширюється його дія, визначено п. 3 Порядку № 1232, до яких також належать військовослужбовці та особи рядового і начальницького складу органів, підрозділів, навчальних закладів і науково-дослідних установ Міноборони, МВС, Держспецтрансслужби, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС, Держспецзв’язку.
З метою врегулювання питань щодо порядку розслідування нещасних випадків, поранень, професійних захворювань, які трапляються з особами рядового та начальницького складу, курсантами і слухачами, військовослужбовцями та іншими категоріями працюючих у системі Міністерства внутрішніх справ України, наказом МВС України від 27.12.2002 № 1346 затверджено Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій, що сталися в органах і підрозділах системи МВС України, який 31.01.2003 зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 83/7404 (далі – Порядок МВС).
Згідно з п. п. 1.2 та 1.3 Порядку МВС розслідування нещасних випадків (у тому числі поранень), що сталися з особами рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, військовослужбовцями внутрішніх військ і курсантами (слухачами) навчальних закладів системи МВС України, проводиться з урахуванням цього Порядку, і його дія поширюється на з’єднання та військові частини внутрішніх військ, органи і підрозділи внутрішніх справ, навчальні заклади системи МВС України.
Відповідно до ст. 16 Закону України “Про міліцію” від 20.12.90 № 565-XII зазначена категорія осіб – це працівники, що проходять державну службу в підрозділах міліції, яким відповідно до чинного законодавства присвоєно спеціальні звання міліції (далі – особи, яким присвоєно спеціальні звання міліції).
Соціальний захист осіб, яким присвоєно спеціальні звання міліції, на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності з незалежних від них обставин, регулюється Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” від 20.12.91 № 2011-XII, що визначено ст. 1 цього Закону.
Підсумовуючи зазначене, нещасні випадки, що сталися зі спеціалістами груп матеріального забезпечення батальйонів патрульної служби міліції органів МВС України, які виконували трудові обов’язки на підставі трудового договору (контракту) і яким не присвоєно спеціальні звання міліції, підлягають розслідуванню згідно з вимогами Порядку № 1232, а яким присвоєно спеціальні звання міліції – розслідуються відповідно до вимог Порядку МВС.
Заступник Голови
Держгірпромнагляду
С. Дунас
Державна служба гірничого нагляду та промислової безпеки України “Щодо порядку розслідування нещасних випадків, поранень, професійних захворювань” від 16.01.2015 р. № 255/0/5.2-09/6/15

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>